Broj polaznika na svim radionicama je ograničen.

Informacije o uplatama ćete dobiti na mejlovima za prijavljivanje (za svaku radionicu posebno).

Radionica harfe

Harfa je redak i plemenit instrument i samo mali broj privilegovanih ima sreću da vlada ovim egzotičnim elementom muzike. Od vajkada, svirati harfu je značilo biti pripadnik malog, odabranog kruga ljudi koji je imao čast da proizvodi i uživa u anđeoskim zvucima koje ovaj instrument daje. Ona pleni samom svojom pojavom i izmamljuje zanimanje i uzdahe. Na ovim radionicama harfe otvara vam se ulaz u fantastičan svet ovog Orfejevog instrumenta.

Ova radionica se sastoji od demonstracije, prezentacije, predavanja i interaktivnih vežbi koje će omogućiti polaznicima osnovna znanja, veštine i iskustvo. Predavanja su vezana za istorijat harfe i građu instrumenta, gde se sve svira i šta se na njoj svira dok praktičan deo čine najosnovnije tehnike sviranja kao i sviranje harfe.

Radionica je prilagođena svim uzrastima. Neophodno je da se na radionice prijavite najkasnije do 16. novembra slanjem mejla na harpomania@gmail.com u kome treba napisati: ime i prezime, kontakt telefon, godište i nivo muzičkog predznanja (obavezno naglasiti ako polaznik nema nikakvo muzičko predznanje).

Radionicu vodi harfistkinja Željka Milošević: www.zeljka.harpomania.com

Mesto: Somborsko pevačko društvo, Trg Svetog Đorđa 4

Datum: 18. novembar 2012.

Vreme: 14:00-15:30

Cena: 500 dinara po osobi

Informacije: 063/468-834

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Radionica gitare

Tema radionice:

Vizuelno povezivanje sa gitarom i basom.

Potreban nivo vladanja gitarom za prisustvovanje ovoj radionici je: srednji. To podrazumeva da polaznik već poseduje određena predznanja iz poznavanja muzičke teorije kao što su osnovne lestvice i akordi i da poseduje tehniku sviranja da iste i izvede. Poželjno je doneti svoj instrument na kurs mada je moguće prisustvovati na radionici i bez njega iako će vam praktična primena naučenog omogućiti brže usvajanje na licu mesta.

Dobrobiti radionice:

Na vrlo prost i inovativan način vam se rasčlanjuje čitav vrat gitare što će vam omogućiti da vizuelno sagledate isti na način koji može da se uporedi donekle sa sviranjem klavira koji je jedan od najpreglednijih instrumenata. Kada se ovo znanje usvoji ono vam omogućuje da se s apsolutnom sigurnošću krećete kroz lestvice, arpeđa i akorde. U svakom momentu ćete znati gde se nalazitei šta svirate i ne postoji mogućnost da se izgubite. Sposobnost da se improvizuje na vašoj gitari ili basu takođe dobija jednu sasvim novu, slobodniju dimenziju. Usvajanjem ove vizuelne tehnike poznavanja vrata ćete uživati još više u vašem sviranju.

Radionica je prilagođena svim uzrastima. Neophodno je da se na radionice prijavite najkasnije do 23. novembra slanjem mejla na martinko.igor@gmail.com u kome treba napisati: ime i prezime, kontakt telefon, godište i nivo muzičkog predznanja.

Radionicu vodi multiinstrumentalista Igor Martinko: http://kcmv.udruzenje.org/igor_martinko.html

Datum: 25.11.2012.

Vreme: 14:00-15:30

Cena: 500 dinara po osobi

Informacije: 060/072-3344

Radionica fotografije

Ova radionica fotografije je namenjena svima koji žele da unaprede svoja znanja, iskustva i veštine fotografisanja. Naučite da bolje vladate fotoaparatom: od podešavanja fotoaparata do tehnika fotografisanja kao i svih ostalih faktora koji čine dobru fotografiju.

Teme:

1. dan
- Kompozicija fotografije
- Vrste kadriranja
- Kompozicija pejzaža
- Kompozicija u gradu
- Praktican rad (fotografisanje grada)
- Kompozicija portreta

- Podešavanje parametara fotoaparata

2. dan
- Osnove u Photoshop-u

- Postprodukcija

Na radionicu je poželjno poneti bilo koji model digitalnog fotoaparata (mobilni telefon sa kamerom takođe ulazi u obzir).

Radionica je prilagođena svim uzrastima. Neophodno je da se na radionice prijavite najkasnije do 22. novembra slanjem mejla na urosterzijadop@gmail.com u kome treba napisati: ime i prezime, kontakt telefon, godište i fotoaparat koji posedujete.

Radionicu vodi fotograf Uroš Terzija: http://kcmv.udruzenje.org/uros_terzija.html

Datum: 24. i 25.11.2012.

Vreme: subota: 14:00-16:00 nedelja: 16:30-18:30

Cena: 600 dinara po osobi (za oba dana)

Informacije: 062/720-267

Radionica snimanja i dizajna zvuka u kućnom studiju

Želite da komponujete, da snimite sviranje ili pevanje, da napravite zvuk ili muziku za džingl, reklamu, predstavu, radio dramu, film, špicu... a pri tom ne posedujete skupu studijsku opremu i studijske uslove? Sve ovo je moguće čak i u kućnim uslovima na sopstvenom računaru!

Osnovna znanja o zvuku i muzici kao i o programiranju muzike možete steći na ovoj radionici.

Teme:

• Osnove MIDI sistema
  • VST instrumenti
  • Vrste kablova i priključaka
  • Vrste mikrofona
  • Mikseta
  • Mono i stereo reprodukcija zvuka
  • Posupci snimanja muzike
  • Postavka mikrofona
  • Ekvilajzer
  • Kompresor
  • Reverb
  • Ispravljanje falševa na vokalu
  • Miks
  • Rad u programu CUBASE
  • Primeri
  • Saveti

Na radionicu je poželjno poneti svesku radi beleški i usb flash radi prebacivanja programa i materijala sa radionice.

Radionica je prilagođena svim uzrastima. Neophodno je da se na radionice prijavite najkasnije do 16. novembra slanjem mejla na artmreza@gmail.com u kome treba napisati: ime i prezime, kontakt telefon, godište i nivo muzičkog predznanja.

Radionicu vodi diplomirani dizajner zvuka Željka Milošević:

Datum: 18.11.2012.

Vreme: 16:30-19:30